نخستین پژوهشگر پسا دکتری دانشکده کویرشناسی دانشگاه سمنان پذیرش شد.

 نخستین پژوهشگر پسا دکتری دانشکده کویرشناسی دانشگاه سمنان پذیرش شد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان از جذب نخستین پژوهشگر پسا دکتری این دانشگاه در رشته مهندسی منابع طبیعی با گرایش بیابان­زدایی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان؛ دکتر سیف ­الله سعدالدین با اعلام این خبر گفت: دکتر زهرا شیخ دانش­ آموخته دکتری بیابان­زدایی دانشگاه سمنان با طرح پیشنهادی تهیه سیستم پشتیبان تصمیم گیری برای مکان یابی و اولویت بندی نواحی مستعد احداث پخش سیلاب در استان سمنان، پژوهشگر پسا دکتری پذیرفته شده در این رشته است.

سرپرست دانشگاه سمنان با بیان اینکه  استاد میزبان این پژوهشگر دکتر علی اصغر ذوالفقاری دانشیار دانشکده کویر شناسی است افزود: با پیگیری های انجام شده توسط استاد میزبان و پژوهشگر پسا دکتری، جذب اعتبار لازم برای اجرای این دوره از طریق انعقاد چندین قرارداد طرح­ کارفرمایی انجام شده است. رئیس کمیته پسا دکتری دانشگاه سمنان ادامه داد: دارا بودن حداقل یک طرح پژوهشی و فناوری کارفرمایی فعال همراه با اعتبارات کافی برای پرداخت حق­ الزحمه به پژوهشگر پسادکتری از الزامات شیوه ­نامه جاری در دانشگاه سمنان است.

دکتر سعدالدین افزود:  دکتر زهرا شیخ از دانشجویان استعداد­های درخشان دانشگاه سمنان بوده­ اند که پس از طی دوران کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه زابل،  مقطع دکتری تخصصی خود را در دانشگاه سمنان به پایان رسانده و هم اکنون به عنوان متقاضی دوره پسا دکتری پذیرش شده است.

به گفته سرپرست دانشگاه سمنان؛ عضویت در بنیاد ملی نخبگان، کسب عنوان دانشجو استعدادهای درخشان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، انتشار مقالات با کیفیت علمی در برخی از نشریات معتبر ملی و بین المللی و مشارکت و اجرای چندین عنوان طرح پژوهشی در حوضه های آبخیز داری بخشی از افتخارات این پژوهشگر پسا دکتری دانشگاه سمنان است.

رئیس کمیته پسا دکتری با بیان اینکه از آغاز پذیرش پژوهشگر پسا­دکتری در دانشگاه سمنان تاکنون سه پژوهشگر پسا­دکتری با موفقیت به کار خود پایان داده ­اند، خاطر نشان کرد:  در حال حاضر  هفت پژوهشگر پسا دکتری در دانشگاه سمنان مشغول به فعالیت علمی هستند.

کلمات کلیدی
مهدی همتیان
تهیه کننده:

مهدی همتیان

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *